TeamGym děti

Vedoucí oddílu, cvičitelka: Bětka Stará,  kontakt:betastara@seznam.cz

Cvičitelky: Lacinová Hana, Bauerová Jana, Janoušková Lucka, Jelínková Katka, Mrázková Tereza, Mrázek Pavel, Riesnerová Jindřiška, Černá Mája, Milán Radek

Činnost oddílu :

TeamGym Junior (TGJ) je oddíl sportovní gymnastiky zaměřený na soutěže družstev. Závodní družstvo má 6-12 členů. Mohou to být dívky, hoši nebo družstvo smíšené – mix (min. 1 závodník opač. pohlaví).

Tréninky:

Tréninky : úterky, čtvrtky v délce 1-2 hodiny. Přípravka II i v pondělí v 18.00 – 19.00 hod.

Děti jsou rozděleny do družstev podle věku do 4 skupin –         rok narození   2007 a starší (do 16-ti let)

rok narození   2007 – 2009

rok narození   2010 – 2011

rok narození   2012 a mladší

Disciplíny soutěže :
– pohybová skladba (povinná pro všechny členy týmu)
– akrobacie
– trampolína

Je možné závodit i bez pohybové skladby v soutěži Malý TeamGym (MTG).
Tréninky jsou zaměřené na gymnastické držení těla, rozvoj obratnosti, pohyblivosti, síly i vytrvalosti s ohledem na věk cvičenců. Zabýváme se průpravou a cvičením na akrobacii a trampolíně, v podiovkách je hlavní náplní cvičení s hudbou, učíme se vnímat hudbu, základy tance a estetického pohybu.

Systém soutěží :

TGJ
soutěž ČOS je 3kolová, postupová
Malá oblast – Sokol Židenice
Oblast východ – Sokol Olomouc
Přebor ČOS – Tyršův dům Praha

MTG
jen 2 kola
Malá oblast – Sokol Židenice
Oblast východ – Sokol Olomouc

Soutěží se ve 3 věkových kategoriích. Do 11ti let, do 16ti let a nad 16 let. V Židenickém sokole má zastoupení ve všech věkových kategoriích od dětí předškolního věku po zkušené, vyzrálé závodníky.V  Malém TG je i kat.0 pro děti do 8-mi let.

Od září 2018 nové družstvo neotvíráme.

Nové děti mohou být po dohodě s vedoucí zařazeny do stávajících družstev.

Stávající členové v září začínají dle informací svých vedoucích.

Fotografie z akcí, které pořádáme nebo se akcí  účastníme.

Memoriál V. Straky – VRŠOVICEGYM – OPEN, 12. ROČNÍK

Cvičenky oddílu Teamgym z T.J.Sokol Brno-Židenice se zúčastnily 12. ročníku Memoriálu V. Straky – VRŠOVICEGYM-OPEN, KTERÝ SE USKUTEČNIL v Praze dne 31. 3. 2019. Soutěžilo se v malém teamgymu (MTG) a v teamgymu junior (TGJ), v disciplínách trampolína a akrobacie. Naši jednotu reprezentovala dvě družstva po devíti a sedmi dívkách pod vedením Katky Jelínkové, Lucky Janouškové, Máji Černé a Bětky Staré.„Závod byl náročný a konkurence družstev byla obrovská. Až jsme se na začátku zalekly.  Nicméně naše závodnice zabojovaly a poslední rozhodně nebyly! Mladší dívky se umístily v MTG na devátém místě a nutno dodat, že měly čtvrtou nejlepší známku za trampolínu. Starší děvčata, která soutěžila v náročnější soutěži TGJ, obsadila krásné 6. místo.

Byla to skvělá zkušenost jak pro nás cvičitelky, tak pro naše cvičenky, protože jsme zjistily, že i když to byl závod s velkou konkurencí výborných gymnastů, naše Sokolky nejsou rozhodně „žádná béčka“!. …A navíc jsme si udělaly pěkný nedělní výlet vláčkem do Prahy.“

Lucie Janoušková, cvičitelka

————————————————————————————————————————————————————————–

2018

Letos oddíl TGJ uspořádal za podpory Statutárního města Brna tři letní sportovní akce pro děti.

Zprávy s pěknými fotografiemi si můžete prohlédnout zde:

zpráva_o_soustředění_2018

Zpráva_příměšťák_na_kolech_Bílovice_2018

_______________________________________________________________________________________________________

Závody 24.11.2017

—————————————————————————————————————————————————————————————-

Parník 2017

vltava_2017

—————————————————————————————————————

22.4.17 župní přebor v SG a šplhu

Závody v trojboji(hrazda, přeskok, skladba na koberci) pro ty nejmenší – ročník nar. 2011 a mladší.

__________________________________________________________________

Děti z oddílu teamgymu se každoročně účastní závodů v sokolské všestrannosti. Nejlepší sportovci jsou pak za odměnu pozváni na víkendový pobyt do Prahy, kde je pro ně připravena řada zábavných aktivit (např. lezecká stěna, lukostřelba,trampolíny,jízda vláčkem po Praze) a zejména plavba parníkem po Vltavě.

________________________________________________________________

Sportovní  přebory

______________________________________________________________

Přebor republiky ve všestrannosti ČOS – dlouhý běh.

______________________________________________________________________

Každoročně pořádáme v Brně během letních prázdnin příměstské soustředění. V tělocvičně cvičíme, pořádáme výlety po okolí, vyrábíme, chodíme plavat, jezdíme na kole, hrajeme hry a máme se báječně.

_______________________________________________________________________

Závody v teamgymu. Každoročně naše jednota organizuje závod v temgymu – Malý teamgym a Teamgym junior. Cvičenci závodí v týmech šesti závodníků, kde předvádí řady prvků na koberci a na přeskoku (trampolína a přeskokové nářadí), v soutěži Teamgym junior je ještě navíc pohybová skladba. Naši cvičenci se letos zúčastnili v hojném počtu – závodila 4 družstva závodníků v Malém teamgymu a 3 družstva v Teamgymu junior.

_____________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Každoročně náš oddíl pořádá o prázdninách dvě soustředění. Týdenní pobytové soustředění v Bílovicích nad Svitavou v místní tělocvičně. V tělocvičně spíme a cvičíme, pořádáme výlety po okolí, vyrábíme, chodíme plavat do nedalekých Řícmanic, jezdíme na kole, hrajeme celotáborou hru a máme se báječně. Na závěr připravíme pro rodiče ,,cvičební přehlídku“ toho, co jsme se za týden naučili.
V Brně pořádáme příměstské soustředění, kde je náplň obdobná – cvičení, tvoření a odpoledne výlety a plavání.

______________________________________________________________________

_____________________________________________________________________