TJ Sokol Brno-Židenice

Gajdošova 18
615 00 Brno
tel: 548 538 271
e-mail: sokolzidenice@volny.cz

Nová přihláška do TJ Sokol Brno-Židenice

Přihláška + souhlas – DĚTI A MLÁDEŽ do 18 let

Přihláška + souhlas – DOSPĚLÍ

otazky_a_odpovedi

 

Volné hodiny
připravujeme rozvrhy

 

Objednávky hodin na e-mailu :
sokolzidenice@volny.cz

Seniorky

vedoucí oddílu: Vlasta Pospíšilová  

zastupující cvičitelky: Vladimíra Štěrbová (kontaktní osoba pro nově příchozí do oddílu), Bětka Stará

Činnost oddílu:

Pondělí 10:15 – 11:15

Scházíme se pravidelně, aby naše tělo bylo protaženo také jiným způsobem než v domácnosti a na zahrádce. Cvičíme při hudbě, používáme různé cvičební pomůcky (gymball, overball, posilovací gumičky, tyče, karimatky).

Bez ohledu na věk, jsme tak zdatné sokolky, že zacvičíme vše, co naše tělo zvládne!

Pořádáme výlety do přírody, soustředění, zájezdy do termálních lázní a k moři.

Trávíme svůj volný čas smysluplně a v přátelském prostředí.

Začátek cvičení : 16.9.2019

Do 14 dnů od přihlášení je nutné uhradit poplatek za cvičení ve školním roce 2019/2020 ve výši 1 050,-Kč za cvičenku nad 65 let včetně, 1 350 Kč za cvičenku do 65 let na účet 1345207319/0800. Variabilní symbol 1001, do textu jméno osoby.

____________________________________________________________________________

Ukázka z cvičební hodiny pod vedením Vlasty Pospíšilové:

Rok 2020 jsme s děvčaty zahájily opět cvičením.
Scházíme se v hojném počtu každé pondělí dopoledne v naší Sokolovně, což dokazuje naše společné foto.
Udržujeme se všechny v dobré kondici , protože našim heslem je “ ve zdravém těle zdravý duch.“

Vlasta Pospíšilová

 

 

Vlasta Pospíšilová – vedoucí oddílu

*****************************************************************************************************************

Sportovní a společenský život  oddílu:

 

Zahradní slavnost u cimbálu 1.8.2019

Ve čtvrtek 1. srpna jsme se zúčastnily Zahradní slavnosti u cimbálu. Uskutečnila se v botanické zahradě pod patronací Přírodovědecké fakulty MU. Hrála Cimbálová muzika Pajtáš, na programu byla také Klobouková show klubu Dantes a slíbena byla i rozkvetlá Viktorie královská. Dámám a pánům bylo doporučeno přijít v krásných šatech, pokud možno červenomodrobílých s námořnickými prvky. Pořadatel všechny sliby, včetně rozkvetlé Viktorie (i když ne královské, ale její nejbližší příbuzné, Cruzovy) splnil a my jsme zase dodržely předepsaný dress code.  

                                                                       

——————————————————————————————————————————————–

V září 2018 jsme se vypravily do Řecka. Zpráva s fotografiemi zde: Dovolená_Řecko_2018

 

Č E J Č   23.3. 2018

Dlouho jsme neudělaly větší společnou akci a tak Vlasta objednala posezení ve sklípku.

Sraz v 13.40 na Zvonařce, sešlo se nás čtrnáct. Cesta rychle uběhla a již míříme známou cestou do čtvrti sklípků. První pohled nás zmátl, majitelé zakoupili sousední stavení, rozšířili verandu a my myslely, že jsme jinde. Paní domu už nás čekala, po přivítání nás pozvala na prohlídku prvního patra. Krásné pokoje, všechny s příslušenstvím. Zákazníci si přejí komfort. Nešetřily jsme chválou, ale letos jsme to ještě vzaly bez ubytování. A už jdeme „koštovat“ do sklepa. První tři vzorky pěkně na stojáka u sudů, pak už jsme se přesunuly do pohodlí – společenská místnost s prostřeným stolem.  

Ořechový  chleba  jsme  vzaly  útokem, ale  každá ochutnala. A začaly  se  střídat  „vzorky“. Všechno prvotřídní kvalita,  MullerTurgau,  Rýnský ryzlink, Rulandské bílé a šedé, vína růžová, červená a jako novinka: začali vyrábět Porto (červené i bílé) a opravdu vynikající. Jenom ho asi nepřepravují v sudech po moři, aby byl zachován starý tradiční výrobní postup Portugalců.

Závěrem jsem vyfotila prázdné láhve, měly jsme opravdu chuť a žízeň. Rozpité lahve jsme vezly do Brna, takže jich bylo také čtrnáct.  Co si přát více? Už aby přišlo jaro, potom Všesokolský slet a už můžeme plánovat znovu výlet do Čejče, tentokrát na burčák.    

       

         

     

        

————————————————————————————————————————-

Poslední cvičení oddílu seniorek v roce 2017.

Dnešní  poslední cvičení v tomto roce jsme ukončily o chvilku dřív. Poděkovaly jsme našim skvělým cvičitelkám a chvilku poseděly ve společenské místnosti, kde jsme si musely ještě povědět spoustu důležitých věcí. Při tom jsme pojídaly chléb se sádlem, ochutnávaly cukroví a dobré víno. Popřály jsme si pěkné vánoční svátky a hlavně zdraví v příštím roce. Některé se ještě setkáme na Silvestrovském pochodu v Líšni. Celý článek s fotografiemi zde: Sokol_18.12.2017

———————————————————————————————————————–

Termální lázně Mošoň

  1. 11. 2017

Blíží se zima, proto jsme se rozhodli ještě jednou zajet do termálů. Dlouho jsme nebyli v Mošoni, tak zase jednou do Maďarska. Ceny se zvedají všude, tak nás ani moc nepřekvapilo, že vstupné se již vyšplhalo na 9,50 Eur. Náš autobus přijel jako pátý, lehátka byla obložena ručníky, ale všichni účastníci byli naloženi v  horkých „sedacích“ bazénech. Nám vyhovoval venkovní bazén – plavecký, sluníčko svítilo, jen vítr byl nepříjemný a hodně studený.

Káva se zákuskem nám spravila náladu, a protože jsou už krátké dny, odjížděli jsme už v 16.00 a 6 sokolek parádně stihlo večerní nácvik na slet. No, a na jaře zajedeme do Dunajské Stredy – tam se domluvíme. Vlasta to zase parádně vymyslela, i když se pro nemoc nemohla zúčastnit. Tak pro ni aspoň závěrečné foto skalních plaváčků.  Celý článek s fotografiemi zde: Termální_lázně_Mošoň_2017_2

————————————————————————————————————————–

 

 Soustředění  v Itálii

Židenické_sokolky_v_Itálii

Židenické sokolky v Itálii
1. 9. – 10. 9. 2017
Jako každý rok chceme část dovolené strávit v kolektivu sester sokolek. Letos jsme opět zvolily krásný kemp Mediteranneo na poloostrově Cavallino. První „vlaštovky“ tam byly už před čtyřmi roky, ale některé poprvé a tak jsme jim měly co ukazovat. Počasí nám přálo a vůbec jsme se nenudily.
Ranní rozcvička na pláži, po ní jsme se vrhly hned do moře, šly udělat snídani a už bylo otevřené koupaliště. Zabíraly jsme si lehátka (zdarma). Ale to není všechno. Alena zvládla výcvik a čtyř-hodinovou jízdu na kajaku, Bětka s Janou si půjčily kola a dojely až k majáku na konci poloostrova, parta s Vlastou šly pěšky na trhy do Treporti (i zpět), my ostatní se vezly vláčkem – úžasná atrakce.
Trh v Cavallinu jsme znaly od loňska, ale neodolaly jsme a zase nakupovaly. Na pláž nám přijížděly pojízdné stánky. V pondělí začínaly ceny na 12 – 15 Eurech, postupně klesaly a v sobotu (v den odjezdu) už bylo téměř vše za 5 Eur. To jsme se teprve rozšouply.
Animátoři v kempu byli jako obvykle skvělí. Cvičení ve vodě i na suchu, odpoledne dokonce jóga. Pro večerní program nastudovali „Pomádu“, samozřejmě nahrávky z playbacku, ale taneční čísla měli za celou sezonu perfektně zvládnutá. Jeden večer měla být ještě „Tosca“, ale silný déšť nás odradil a tak se všude v mobilhomech mazaly karty.
Večírky v plném obsazení 27 sester byly hned dva a zazpívaly jsme si od srdce. Společné foto bylo zase na zpáteční cestě v Mikulově (všechny a bez úrazu). A tak vřelé díky Vlastě a Heleně, že to zorganizovaly a už se těšíme na příští léto.

 

 

 

Židenické_sokolky_v_Itálii

——————————————————————————————————————————————–

 

Výprava do minulosti.

Několik sokolek se domluvilo a strávily pár dní na chatě, ve které nebyla elektřina a voda. Bylo to velmi zajímavé.
Když jsme přijely, vyslechly jsme instrukce, jak se na takové chatě chovat a to včetně návodu k použití toalet. „Člověk se pořád učí“!
Podnikly jsme několik báječných výšlapů. Obešly jsme obec Hostěnice a dobře pojedly v místní restauraci . Večer jsme si opékaly špekáčky a potom poseděly při svíčkách. Staré časy se na okamžik vrátily.
Druhý den jsme šly ke kapli sv. Anny která stojí uprostřed lesa . Byla postavena v roce 1748. Vypráví se, že byla postavena v období dokončování stavby kostela ve Křtinách ze zbývajících cihel.
Po návratu jsme  vše daly do pořádku a vyšly směrem k domovu.  Cestou jsme se stavily v jeskyni Pekárna, natrhaly jsme si černý bez na sirup a potom pokračovaly kolem Kaprálova mlýna na autobus.
Byla to zajímavá a příjemná výprava. 

Vlasta Pospíšilová, vedoucí oddílu

________________________________________________________________________________

Naše seniorky jsou velmi aktivní.   Neustále přemýšlíme, co se dá ještě  pořádat a tak vznikl návrh že něco společně upečeme.

….Tak začala naše setkání u trouby pečící.  Máme mezi sebou spoustu šikovných pekařek. Ta nejšikovnější nám navrhla, že předvede své výborné koláče, které jsme měly možnost ochutnat při oslavě 96 narozenin naší  vážené sokolky. 

Na pečení se nás sešlo  dvanáct. Všechny se zapojily a výsledek byl úžasný.  Každá si odnesla domů  krabičku výborných koláčů.
Když  vše tak dobře dopadlo,  přišel návrh na další setkání a to při pečení mazanců.   Napekly jsme  mazance, které se moc povedly a  každá potěšila svou rodinu svým výrobkem.  Byla velká spokojenost a už jsme se těšily na další setkání.  Netrvalo dlouho a  byl návrh  na další pečení .  Tentokrát to byla piškotová roláda.  I tyto se nám moc povedly.  Jedna s ovocem , další s marmeládou a některé s krémem, prostě  fantazii se meze nekladou.  
Nejde tak o pečení (i když se něco naučíme) ale o  setkávání a prožití příjemných  okamžiků  v příjemné společnosti.  
Máme spoustu dalších nápadů, co se dá společně vytvořit.  Popřejme si navzájem,  aby se vše podařilo.
Vlasta Pospíšilová – vedoucí oddílu
 
 
————————————————————————————————————————————————–
KUŽELKY
Každé  první úterý v měsíci  se sejdeme na kuželně v Brně Židenicích .   Je neskutečné kolik elánu a bojovného ducha     mají naše seniorky.  Bývají dvě družstva, které  dělají vše pro vítězství.  Nakonec  si   stejně  řekneme, není důležité vítězství, ale účast.  Když se některé podaří položit všechny kuželky mají radost všichni a ocení to.
Už  zbývá jen  popřát aby těch aktivit bylo co nejvíce a všem se nám dařilo .
Pospíšilová Vlasta